Kawa z mleczną pianką smakuje wybornie. Tajemnica smaku opiera się głównie na subtelności z jaką pianka dotyka ust. Jest to przyjemne doznanie smakowe. Pianka z mleka ma w sobie coś z aksamitu. Za sukcesem dobrze spienionego mleka stoi wprawny barista, ale także i urządzenie zwane spieniaczem.

Wszystko zaczyna się od mleka

Jak działa spieniacz? Jego działanie opiera się na wykorzystaniu powietrza do tego, aby z mleka powstała pianka. Występuje kilka rodzajów spieniaczy. Najprościej ujmując są takie, które opierają się na pracy rąk, a są też i takie, których działanie opiera się na energii elektrycznej. Dobrze spienione mleko dobrze smakuje i dobrze wygląda. Efekt dlatego jest tak ciekawy, że spienione mleko nie miesza się z kawą, lecz pozostaje na jej powierzchni. To od niego zaczyna się degustacja napoju.

Kawa dobra na dzień dobry

Spienionym mlekiem można uraczyć się w kawiarniach, ale nie tylko. Samodzielne wykonanie spienionego mleka nie jest trudne, jeśli posiada się odpowiedni spieniacz. Ułatwioną sprawę mają posiadacze ekspresu do kawy, który jest wyposażony w spieniacz. Wówczas można się raczyć latte lub cappuccino do woli. Uznaje się, że do spieniania mleka nie warto wybierać tych o niskiej zawartości tłuszczu. Kierowanie się kaloryczność w tej kwestii nie powinno mieć priorytetowego znaczenia. Mleko o większej zawartości tłuszczu lepiej się spieni i będzie miało bardziej puszystą konsystencję. Oczywiście walory smakowe też bez wątpienia są lepsze. Chcąc zakupić spieniacz do mleka trzeba zastanowić się jaka kwota jest przewidziana na taki zakup. Droższe będą oczywiście spieniacze elektryczne. Planując zakup ekspresu warto także się zorientować, które posiadają spieniacz. Dzięki temu nie trzeba będzie kompletować dodatkowego urządzenia. Należy także zwrócić uwagę w jaki sposób trzeba czyścić spieniacz. Najlepiej zrobić to bezpośrednio po jego użyciu. Wówczas mleko nie będzie zaschnięte, a tym samym trudniejsze do usunięcia z naczynia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *