Kawa w tradycyjnym ujęciu oznacza napar uzyskany z ziaren kawowca. Jednakże kreatywność receptur kulinarnych nie zna granic. Dotyczy to też eksperymentowania z tym niezwykle popularnym napojem. Kawa może być serwowana w towarzystwie różnorodnych dodatków. Nawet w kawiarniach, miejscu stworzonemu z myślą o podawaniu kawy, można skosztować różnych receptur. Mówiąc kawa mamy więc na myśli szeroki wachlarz smaków i możliwości.

Różne oblicza kawy. Zadowalając różnorodne gusta

A co gdyby tak kawie dodać nieco pikanterii? Nic nie stoi na przeszkodzi. Dla spragnionych nietuzinkowych smaków, kawa podawana jest z dodatkiem  chilli. Jak wiadomo ta niepozorna papryczka może dać ostro popalić. Dlatego nie należy przesadzać z jej dodatkiem do kawy. Jej zadaniem jest podrasowanie smaku, a nie zdominowanie go. Tego samego można się spodziewać po połączeniu czekolady z chilli. Dodaje pikanterii, ale ze zdrowym umiarem. Dodatkowo papryczka zawiera cenne witaminy, więc jej zawartość w kawie wychodzi tylko na plus.

Moc przypraw. Kawa mielona do ekspresu i aromat ziół

Zioła odnajdą się w wielu smakach. Ponadto powszechnie wiadomo o ich zdrowotnych właściwościach. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby zioła połączyć z aromatycznym napojem, jakim jest kawa. Dodanie do niej startego imbiru ma moc rozgrzewającą. Imbir ma właściwości lecznicze i stosowany jest szczególnie w sezonie, w którym najłatwiej o infekcję. Ciekawym zestawieniem może być także doprawienie kawy cynamonem. Przyprawa ta ma wyjątkowy, korzenny aromat i wraz z kawą stanowić może zgrany duet. Kawa z rumem lub koniakiem to wyzwanie dla osób lubiących ciekawe połączenia. Jak się okazuje i tej kombinacji kawa jest w stanie sprostać. Warto jednak pamiętać, że w tych wszystkich kombinacjach kawa jest bazą. Reszta to dodatki. Dlatego to aromat i smak kawy mają być wiodące. Inne składniki mają stanowić jedynie delikatna nutę, która doda tej kompozycji niezapomnianego wydźwięku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *