Kawa jest napojem serwowanym na całym świecie. Chociaż produkcja kawy opiera się na podobnych zasadach, podawanie jej może się już znacząco różnić. Z piciem kawy związane są więc różne obyczaje i obrządki. Zestawia się ją też z różnymi dodatkami. Warto więc się dowiedzieć jak piją kawę inne narodowości.

Światowa używka czyli kawa obywatelka całego świata

We Włoszech króluje espresso. Jest to stężona dawka kawy, która wypijana jest jako trunek dodający sił witalnych. Słynna jest także irish coffee, która staje się niemalże atrakcją turystyczną Irlandii. Mieszkańcy tego kraju stawiają na wyrazisty smak i dlatego do kawy dodają whisky. Wszystko to jeszcze występuje w towarzystwie bitej śmietany. Aby raczyć się tym rozgrzewającym smakiem, warto odbyć podróż do Irlandii.

Kawa dobra w dowolnym miejscu na świecie

Francja słynie z parzenia kawy w proporcji jeden do jednego czyli kawa i mleko stanowią równoważne składniki. Taki sposób jest preferowany przez francuskie kafejki. Patrząc na naszych amerykańskich sąsiadów możemy stwierdzić, że Europejczycy więcej serca wkładają w kawę. Idąc do amerykańskiego baru na kawę możemy spodziewać się lury będącej kilkukrotną zalewajką jednej kawy. Mimo wszystko należy uznać, iż podróże są kształcące nawet w kontekście kulinarnym. Dzięki nim można się przekonać, iż tak powszechna używka jak kawa może smakować całkiem odmiennie, niż do tego przywykliśmy. Dodatkowo należy uznać, iż zaparzaniu kawy towarzyszą określone rytuały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *